משלוח חבילות בארץ – מה חשוב לדעת?

בשנים האחרונות עולם המסחר המקוון החל תופס תאוצה, ויותר אנשים מבצעים רכישות באתרי e-commerce. ככל ששוק המסחר המקוון גדל, נדמה שמשלוח חבילות בארץ באמצעות דואר רגיל זו פעולה שחלפה מן העולם ויותר בתי עסק, מחליטים לעבור לשירותי משלוחים ייעודיים, יותר יעילים, אמינים ולא פחות חשוב – מהירים.

אין ספק שכיום המהירות משחקת תפקיד מרכזי. הצרכנים מצפים לקבל את החבילות שלהם מהר ככל היותר ולכן חבילות שיוצאות ליעדן, צריכות גם להגיע אליו במינימום זמן. מקרים של איחורים או אובדן משלוח יהיו הרי גורל, ועשויים לפגוע במוניטין החברה ואף להוביל לאובדן הכנסות, בשל חוויית רכישה שלילית. לכן קיימת חשיבות גדולה לבחירת חברת שליחויות מקצועית, אמינה ואיכותית.

היתרונות של משלוחי האיקומרס שלנו

מה האתגר העיקרי של משלוח חבילות בארץ?

האתר העיקרי עם משלוח חבילות בישראל הוא שישנן לא מעט חברות משלוחים שמספקות רמות שונות של שירותים, הן מבחינת השירות והן מבחינת מידת המקצועיות. לכן חשוב לדעת להבדיל ולבחור את חברת השליחויות המתאימה לצרכים ואופי הפעילות.

החברות השונות מספקות שירותים שונים ולכן לא כל חברה תספק שירותי משלוחים ברמה גבוהה, קל וחומר תיתן מענה לצרכים המשתנים מעסק לעסק. מעבר לכך, מדובר בתחום תחרותי וכתוצאה מכך ישנם פערי עלויות כחלק מהתחרות על ליבם של הלקוחות.

כיצד בוחרים חברת שילוח?

כדי למצוא חברה שתספק לכם את השירותים שאתם מחפשים, מומלץ לנקוט בצעדים הבאים:

  • בצעו סקר שוק – התחרות בענף המשלוחים פועלת לטובתכם ולכן, אם תקפידו לבצע סקר שוק והשוואת מחירים, תוכלו למצוא חברה מקצועית ואיכותית שתספק לכם מחירים משתלמים, כמו גם סל שירותים רחב.
  • בדקו שהחברה מבצעת שליחויות באזור הרצוי – בין אם אתם מעוניינים לספק שירותים לכל הארץ ובין אם להתמקד באזור ספציפי, עליכם לוודא שחברת השליחויות יכולה לספק מענה מתאים.
  • בררו כמה וותק וניסיון יש לחברה – אם אתם משתמשים בשירותי משלוחים באופן תדיר כדאי לבחור בחברת משלוחים וותיקה ובעלת ניסיון, על מנת שתוכל לעמוד בדרישות ובצרכים שלכם בצורה יעילה, מהירה ומקצועית.
  • קבלו המלצות – כדאי מאוד לבקש המלצות מחברים, מכרים, בני משפחה, קולגות או כל מי שיכול לתרום מהניסיון שלו ולהמליץ לכם על חברת שליחויות איכותית ומקצועית. שאלו אנשים שאתם סומכים על חוות הדעת שלהם.
  • שאלו את כל השאלות הנכונות – מומלץ לשאול את חברת השליחויות את כל השאלות שעולות לכם, לברר לוחות זמנים, לבדוק תעריפים של משלוח חבילות, להבין מה היקף השירותים ולנסות לדלות כמה שיותר מידע על חברת השליחויות ושירותיה.
  • בררו מחירים עבור השירותים השונים – ישנם סוגים שונים של שירותי משלוחים, כמו למשל שליחויות מהיום למחר, משלוח לנקודות חלוקה, משלוח רגיל, הבדלי מחירים בין חבילות כבדות לקטנות שצריך לבדוק, כמו גם אם ישנה הנחה על כמות משלוחים גדולה ועוד.
  • בדקו מה זמינות של החברה ושל השליחים – חברות מקצועיות ואמינות מעסיקות הרבה שליחים מיומנים ועובדות סביב השעון. ישנן אף חברות שעובדות 24 שעות ביממה. בחרו בחברה שזמינה בתדירות הרצויה לכם.
  • שימו לב שהחברה עובדת עם טכנולוגיה מתקדמת – כיום ענף המשלוחים עשיר באמצעים משוכללים שיכולים לייעל את כל תהליך המשלוח ולאפשר לכם לבצע מעקב בזמן אמת אחר החבילות ולהבטיח שכל נושא המשלוחים יטופל בצורה הטובה ביותר.
  • אל תוותרו על ביטוח – ביטוח חבילות זהו אחד הדברים החשובים ביותר ועליכם לבדוק שהחברה דואגת לבטח את החבילות או את המסמכים שברצונכם לשלוח, כך שאתם תזכו לשקט נפשי לאורך כל הדרך.

ולבסוף אל תתפשרו! החברה שאתם בוחרים צריכה לספק לכם את השירות הטוב ביותר במחיר המשתלם ביותר. לכן עשו סקר שוק, השוו בין חברות שונות ובחרו בזאת שמציעה את השירותים שעונים בדיוק על הצרכים שלכם, מכל הבחינות.

פוסטים נוספים