Shopping IL – האם העסק שלך מוכן?

חגי קניות מקוונים, כמו למשל Shopping IL, מאפשרים צמיחה קמעונאית חזקה בקצב שרק הולך וגדל מדי שנה. בהתחשב בכך שהקונים מוציאים המון כסף במהלך Shopping IL, כאשר המועד נמצא ממש מעבר לפינה, אתרי איקומרס צריכים להעמיד אותו בראש סדר העדיפויות שלהם, ליצור באזז ולייצר הרבה מכירות בזמן קצר, כך שההזדמנות הרווחית לא תחמוק מידיהם.

אז שאלו את עצמכם – האם אתם באמת מוכנים ל- Shopping IL? האם אתר האיקומרס שלכם מוכן להגברת התנועה ולריבוי עסקאות בימי Shopping IL החלים בתחילת נובמבר?

הטיפים הבאים יעזרו לכם להתחיל!

Shopping IL מה זה בדיוק?

שופינג איי אל הוא חג הקניות הישראלי אשר במהלכו חנויות ועסקים כחול לבן מציעים הנחות ומבצעים שווים לצרכנים. כמובן שזהו לא "חג" על כל המשתמע מכך, אלא יום קניות שנועד לשפר את המכירות מחד כדי לאפשר לעסקים לגרוף יותר רווחים בזמן קצר, ומאידך ביום זה גם הצרכנים נהנים ממחירים משתלמים הרבה יותר, כך שזהו מצב בו כולם מרוויחים.

Shopping IL קודם על ידי חברת גוגל בתחילת דרכו, כאשר עם הזמן הצטרפו ליום זה עוד ועוד עסקים, והוא מתכתב עם ימים דומים ברחבי העולם כמו למשל יום הרווקים הסיני, בלאק פריידי או סייבר מאנדיי.

מתי מתקיים Shopping IL 2022?

בתאריכים 9-10 לנובמבר

אסטרטגיות שיווק מותאמות ל- Shopping IL

שופינג איי אל הוא יום שמציע הזדמנות גדולה למותגים מקוונים. זו ההזדמנות לנצל את העניין המוגבר של הצרכנים, ולכן עליכם להתכונן לכך מבעוד מועד. הטיפים הבאים יעזרו לכם להתבלט:

קדמו מבצעים משתלמים

אתם לא יכולים לקדם הנחה של 15-20 אחוז מהמחירים ולצפות להצליח להגדיל את המכירות שלכם. זהו אחד הימים היחידים בשנה בו אתם יכולים להוריד את המחירים במידה משמעותית, מבלי להרגיש ששלמות המותג תפגע מכך.

לכן, הציעו מבצעים ממש משכנעים שימשכו אליכם את הצרכנים. מותגים מובילים שמציעים הנחות משמעותיות כן זוכים להגדיל את המכירות.

התחילו לפרסם מוקדם

התחילו לפרסם מוקדם כדי לבדוק וללמוד מה עובד הכי טוב, לבנות קהלים, למקד את השיווק לבעלי עניין, והכי חשוב – לבנות ציפייה אצל הלקוחות.

אתם יכולים לחזק את הקשר עם הלקוחות לקראת המועד, לשלוח מיילים מפולחים וממוקדים יותר, לשווק ברשתות החברתיות, להשתמש במשפיעני רשת שיקדמו את המוצרים, לפזר המלצות על מוצרים וליצור הייפ סביב יום זה כמו שניתן לקדם באמצעות הפייסבוק והאינסטגרם.

שפרו את ביצועי האתר

הבדל בין רווח להפסד תלוי לא פעם באמינות פלטפורמת המסחר האלקטרוני שלכם. עליכם לוודא שהאתר שלכם יציג ביצועים מעולים כדי שלא יקרוס תחת העומס והביקוש! נפילה של האתר יכולה לעלות לכם במכירות אבודות. לכן עליכם לשפר את הפלטפורמה או לחשוב על אסטרטגיית גיבוי שתאפשר לכם להגיב במהירות ולמנוע השבתה.

בנוסף, שימו לב שהמהירות של האתר שלכם גם אופטימלית, אתרי מסחר איטיים גם מסתכנים באיבוד לקוחות לטובת אתרים מתחרים, ופשטו את חוויית התשלום.

עבדו עם חברת שליחויות מקצועית

משלוח מהיר והחזרות פשוטות הן שתי נקודות כאב של הלקוחות. לכן במהלך Shopping IL עליכם לוודא שאסטרטגיית השילוח שלכם מעולה, ושאתם עובדים עם חברת שילוח מקצועית ובעלת מערך משלוחים מתקדם ויציב. בנוסף, עליכם לחשוב על אסטרטגיית שילוח מנצחת כמו אפשרויות שילוח מגוונות ללקוחות, או אולי להציע משלוחים בחינם במהלך התקופה ולחשוב על כל רעיון בלתי שגרתי שימשוך אליכם עוד לקוחות.

קחו בחשבון שהמשלוחים המהירים מציעים דרך לבדל אתכם מהמתחרים. אם אתם מסוגלים לספק משלוח מהיר בתהליך שמתנהל ללא רבב, הלקוחות יהיו מרוצים. על כן חברת השילוח שאתם משתפים אתה פעולה צריכה להיות מסוגלת לעמוד בעצמה בעומסים ולנהל מערך משלוחים יעיל ומהיר.

חברת השליחויות היא הכתובת שלכם גם בנושא ההחזרות. בימי קניות גדולים אנשים רבים מבצעים קניות בצורה אימפולסיבית וכתוצאה מכך, גם בקשות הביטול, החלפת הפריטים וההחזרות עולות בהתאם, אז שימו לב שמערך ההחזרות שלכם יעיל ואופטימלי. עם חברת משלוחים מקצועית שמציעה לכם פתרון מעולה גם בגזרה הזאת, אתם יכולים לחסוך זמן ולשפר את חוויית הקנייה של הלקוחות במידה משמעותית.

הגדילו את סכום המכירה הכולל

נסו לשכנע את הלקוחות שלכם במעמד הקניה לקנות גרסה יקרה או משודרגת יותר של המוצרים, או לחלופין, לרכוש מוצרים שמשלימים את הרכישה המקורית שלהם, וגם מגדילים את סכום המכירה הכולל. לדוגמה נניח והלקוחות רכשו מכם טלוויזיה, המליצו להם לבדוק אביזרי תלייה או רמקולים שישלימו את הקניה ויגדילו את ערך המכירה.

קחו בחשבון שאתרי איקומרס שמשתמשים בטקטיקה הזאת רואים גידול משמעותי במכירות, וביום קניות כמו שופינג איי אל, תכונה זו משמעותית עוד יותר. זו טקטיקת מכירה עדינה שמתנהגת כמו המלצה ידידותית ומאפשרת ללקוחות לבצע את הרכישה הנכונה ביותר עבורם. ולבסוף, זו טקטיקה שעוזרת ללקוחות לשים לב שלא השאירו מאחור שום דבר.

ולסיכום, בעוד שהמכירות בימי קניות מקוונים רק מטפסות, אין ערובה לכך שהאתר שלכם יקצור את הפירות. לכן צרו אסטרטגיה שלוקחת הכל בחשבון כדי למקסם את המכירות של האתר שלכם במהלך יום הקניות הגדול!

פוסטים נוספים